Wp-Pro-Quiz - en to nb_NO translation catalogue (287 entries)

en: Do you really want to delete the quiz/question?
nb_NO: Vil du virkelig slette quiz / spørsmål?

en: Title is not filled!
nb_NO: Tittel er ikke skrevet!

en: No question deposited!
nb_NO: Ingen spørsmål satt inn!

en: Correct answer was not selected!
nb_NO: Riktig svar var ikke valgt!

en: No answer deposited!
nb_NO: Ingen svar satt inn!

en: No quiz description filled!
nb_NO: Ingen quiz beskrivelse er skrevet!

en: The percent values in result text are incorrect.
nb_NO: De prosentvise verdiene i resultat teksten er feil.

en: No number in the field "Points" or less than 1
nb_NO: Ingen nummer i feltet "Poeng" eller mindre enn 1

en: No number in the field "Points" or less than 0
nb_NO: Ingen nummer i feltet "Poeng" eller mindre enn 0

en: No quiz selected
nb_NO: Ingen quiz valgt

en: Do you really want to reset the statistic?
nb_NO: Vil du virkelig tilbakestille statistikken?

en: No data available
nb_NO: Ingen data tilgjengelig

en: No sort element in the criterion
nb_NO: Ingen sorterings element i kriteriet

en: "Different points for every answer" is not possible at "Free" choice
nb_NO: "Ulike poeng for hvert svar" er ikke tilgjengelig i "Fritt" valg

en: Loading
nb_NO: Laster

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke tilstrekkelige tillatelser til å få tilgang til denne siden.

en: Settings saved
nb_NO: Innstillingene er lagret

en: File cannot be processed
nb_NO: Filen kan ikke behandles

en: Quiz not found
nb_NO: Fant ikke quiz

en: Question not found
nb_NO: Fant ikke spørsmål

en: Question edited
nb_NO: Spørsmål redigert

en: Question added
nb_NO: Spørsmål lagt til

en: Edit question
nb_NO: Rediger spørsmål

en: New question
nb_NO: Nytt spørsmål

en: Question: %d
nb_NO: Spørsmål: %d

en: questions copied
nb_NO: spørsmål kopiert

en: Quiz edited
nb_NO: Quiz redigert

en: Quiz title or quiz description are not filled
nb_NO: Quiz tittel eller quiz beskrivelse er ikke skrevet

en: Edit quiz
nb_NO: Rediger quiz

en: Create quiz
nb_NO: Lag quiz

en: Quiz deleted
nb_NO: Quiz slettet

en: No name or e-mail entered.
nb_NO: Ingen navn eller e-post skrevet.

en: An error has occurred.
nb_NO: En feil har oppstått.

en: You can not enter again.
nb_NO: Du kan ikke starte på nytt.

en: Your name can not exceed 15 characters.
nb_NO: Navnet ditt kan ikke overskride 15 tegn.

en: You entered wrong captcha code.
nb_NO: Du har tastet inn feil captcha kode.

en: File was not uploaded
nb_NO: Filen ble ikke lastet opp

en: File have wrong format
nb_NO: Fil har feil format

en: File is not compatible with the current version
nb_NO: Filen ikke er kompatibel med den gjeldende versjonen

en: The user completed a quiz.
nb_NO: Brukeren fullførte en quiz.

en: back to overview
nb_NO: tilbake til oversikten

en: Filter
nb_NO: Filtrer

en: Sort by:
nb_NO: Sorter etter:

en: best user
nb_NO: beste bruker

en: newest entry
nb_NO: nyeste oppføringen

en: oldest entry
nb_NO: eldste oppføring

en: How many entries should be shown on one page:
nb_NO: Hvor mange oppføringer som skal vises på én side:

en: UR = unregistered user, R = registered user
nb_NO: UR = uregistrert bruker, R = registrert bruker

en: User
nb_NO: Bruker

en: E-Mail
nb_NO: E-Post

en: Entered on
nb_NO: Lagt inn den

en: Points
nb_NO: Poeng

en: Results
nb_NO: Resultat

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Action
nb_NO: Handling

en: Apply
nb_NO: Legg til

en: Delete all entries
nb_NO: Slett alle oppføringer

en: Finish quiz
nb_NO: Fullfør quiz

en: You have already completed the quiz before. Hence you can not start it again.
nb_NO: Du har allerede gjennomført quizen før. Derfor kan du ikke starte den på nytt.

en: You have to finish following quiz, to start this quiz:
nb_NO: Du må gjøre ferdig følgende quiz, for å starte denne quiz:

en: Name
nb_NO: Navn

en: Questions
nb_NO: Spørsmål

en: Time limit
nb_NO: Tidsfrist

en: %s of %s questions answered correctly
nb_NO: %s av %s spørsmål rett besvart

en: Your time: <span></span>
nb_NO: Din tid: <span></span>

en: Time has elapsed
nb_NO: Tiden har gått

en: You have reached %s of %s points, (%s)
nb_NO: Du har nådd %s av %s poeng, (%s)

en: Average score
nb_NO: Gjennomsnittlig poeng

en: Your score
nb_NO: Poeng oppnådd

en: View questions
nb_NO: Vis spørsmål

en: Show leaderboard
nb_NO: Vis leaderboard

en: Question %s of %s
nb_NO: Spørsmål %s av %s

en: Question
nb_NO: Spørsmål

en: %d points
nb_NO: %d poeng

en: Sort elements
nb_NO: Sorter elementer

en: Correct
nb_NO: Riktig

en: Incorrect
nb_NO: Feil

en: Hint
nb_NO: Tips

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Check
nb_NO: Sjekk

en: maximum of %s points
nb_NO: maksimalt %s poeng

en: Result
nb_NO: Resultat

en: Table is loading
nb_NO: Tabell lastes

en: Global settings
nb_NO: Globale innstillinger

en: Settings in case of problems
nb_NO: Innstillinger i tilfelle problemer

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Leaderboard time format
nb_NO: Leaderboard tidsformat

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: Documentation on date and time formatting
nb_NO: Dokumentasjon på dato og klokkeslett formatering

en: Activate
nb_NO: Aktivere

en: to activate
nb_NO: for å aktivere

en: not to activate
nb_NO: for å ikke aktivere

en: Please note
nb_NO: Vær oppmerksom på

en: These settings should only be set in cases of problems with Wp-Pro-Quiz.
nb_NO: Disse innstillingene skal bare settes i tilfelle av problemer med Wp-Pro-Quiz.

en: Automatically add [raw] shortcode
nb_NO: Automatisk legge til [raw] kortkode

en: It is recommended %s this option on your system.
nb_NO: Det anbefales %s dette alternativet på systemet ditt.

en: If this option is activated, a [raw] shortcode is automatically set around WpProQuiz shortcode ( [WpProQuiz X] ) into [raw] [WpProQuiz X] [/raw]
nb_NO: Hvis dette alternativet er aktivert, [raw] kortkode blir automatisk satt rundt WpProQuiz kortkode ([WpProQuiz X]) i [raw] [WpProQuiz X] [/ raw]

en: Own themes changes internal  order of filters, what causes the problems. With additional shortcode [raw] this is prevented.
nb_NO: Egne temaer endrer interne rekkefølgen på filtrene, noe som forårsaker problemer. Med ekstra kortkode [raw] blir dette forhindret.

en: Do not load the Javascript-files in the footer
nb_NO: Ikke last JavaScript-filer i bunnteksten

en: Generally all WpProQuiz-Javascript files are loaded in the footer and only when they are really needed.
nb_NO: Vanligvis er alle WpProQuiz-Javascript filene lastet i bunnteksten og bare når de virkelig trengs.

en: In very old Wordpress themes this can lead to problems.
nb_NO: I svært gamle Wordpress temaer kan dette føre til problemer.

en: If you activate this option, all WpProQuiz-Javascript files are loaded in the header even if they are not needed.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, blir alle WpProQuiz-Javascript filer lastes inn i toppteksten, selv om de ikke er nødvendig.

en: Anyone who wants to learn more about this topic should read through the following websites %s and %s.
nb_NO: Alle som ønsker å lære mer om dette emnet bør lese gjennom følgende nettsteder %s og %s.

en: Touch Library
nb_NO: Touch bibliotek

en: Deactivate
nb_NO: Deaktivere

en: In Version 0.13 a new Touch Library was added for mobile devices.
nb_NO: I versjon 0.13 et nytt Touch bibliotek ble laget for mobile enheter.

en: If you have any problems with the Touch Library, please deactivate it.
nb_NO: Hvis du har noen problemer med Touch biblioteket, må du deaktivere det.

en: jQuery support cors
nb_NO: jQuery støtter cors

en: Is required only in rare cases.
nb_NO: Det kreves bare i sjeldne tilfeller.

en: If you have problems with the front ajax, please activate it.
nb_NO: Hvis du har problemer med den ajax i front, vennligst aktiver det.

en: e.g. Domain with special characters in combination with IE
nb_NO: f.eks Domene med spesialtegn i kombinasjon med IE

en: Import
nb_NO: Importer

en: Error
nb_NO: Feil

en: Successfully
nb_NO: Vellykket

en: Import completed successfully
nb_NO: Import fullført

en: Quiz name
nb_NO: Quiz navn

en: Title
nb_NO: Tittel

en: (optional)
nb_NO: (valgfritt)

en: The title is used for overview, it is not visible in quiz. If you leave the title field empty, a title will be generated.
nb_NO: Tittelen brukes for bedre oversikt, den er ikke synlig i quiz. Hvis du lar tittelen stå tom, vil en tittel bli generert.

en: (required)
nb_NO: (påkrevd)

en: Points for this question (Standard is 1 point)
nb_NO: Poeng for dette spørsmålet (Standard er 1 poeng)

en: This points will be rewarded, only if the user closes the question correctly.
nb_NO: Dette poeng vil bli belønnet, bare hvis brukeren lukker spørsmålet riktig.

en: Different points for each answer
nb_NO: Forskjellige poeng for hvert svar

en: If you enable this option, you can enter different points for every answer.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, kan du legge til forskjellige poeng for hvert svar

en: Show reached points in the correct- and incorrect message?
nb_NO: Vis oppnådde poeng i riktig og feil melding?

en: Message with the correct / incorrect answer
nb_NO: Melding med riktig / feil svar

en: Deactivated in quiz settings.
nb_NO: Deaktivert i quiz innstillinger.

en: Message with the correct answer
nb_NO: Melding ved riktig svar

en: This text will be visible if answered correctly. It can be used as explanation for complex questions. The message "Right" or "Wrong" is always displayed automatically.
nb_NO: Denne teksten vil være synlig hvis besvart riktig. Den kan brukes som forklaring for komplekse spørsmål. Meldingen  "Rett " eller  "Feil " vises alltid automatisk.

en: Same text for correct- and incorrect-message?
nb_NO: Samme tekst for korrekt og ukorrekt-melding?

en: Message with the incorrect answer
nb_NO: Melding ved feil svar

en: This text will be visible if answered incorrectly. It can be used as explanation for complex questions. The message "Right" or "Wrong" is always displayed automatically.
nb_NO: Denne teksten vil være synlig hvis svaret er feil. Den kan brukes som forklaring for komplekse spørsmål. Meldingen "Right " eller  "Feil " vises alltid automatisk.

en: Here you can enter solution hint.
nb_NO: Her kan du legge inn løsnings tips.

en: Activate hint for this question?
nb_NO: Aktivere tips for dette spørsmål?

en: Answer type
nb_NO: Svar type

en: Single choice
nb_NO: Enkelt valg

en: Multiple choice
nb_NO: Flere valg

en: "Free" choice
nb_NO: "Fritt" valg

en: "Sorting" choice
nb_NO: "Sorterings" valg

en: "Matrix Sorting" choice
nb_NO: "Matrix Sorterings" valg

en: Cloze
nb_NO: Steng

en: Answers
nb_NO: Svar

en: Please sort the answers in right order with the "Move" - Button. The answers will be displayed randomly.
nb_NO: Vennligst sorter svarene i riktig rekkefølge med  "Flytt " - knappen. Svarene vises tilfeldig.

en: Add new answer
nb_NO: Legg til nytt svar

en: In this mode, not a list have to be sorted, but elements must be assigned to matching criterion.
nb_NO: I denne modusen, ikke en liste må sorteres, men elementer må være tilordnet matchende kriterium.

en: You can create sort elements with empty criteria, which can't be assigned by user.
nb_NO: Du kan opprette sorter elementer med tomme kriterier, som ikke kan tildeles av bruker.

en: Options
nb_NO: Valg

en: Answer
nb_NO: Svar

en: Allow HTML
nb_NO: Tillat HTML

en: Delete answer
nb_NO: Slett svar

en: Move
nb_NO: Flytt

en: Criterion
nb_NO: Kriterium

en: correct answers (one per line) (answers will be converted to lower case)
nb_NO: riktige svar (én per linje) (svar vil bli konvertert til små bokstaver)

en: Enclose the searched words with { } e.g. "I {play} soccer". Capital and small letters will be ignored.
nb_NO: Omslutte søkte ord med {}  f.eks "Jeg {spiller} fotball ". Store og små bokstaver vil bli ignorert.

en: If mode "Different points for every answer" is activated, you can assign points with |POINTS. Otherwise 1 point will be awarded for every answer.
nb_NO: Hvis mode "Ulike poeng for hvert svar" er aktivert, kan du tildele poeng med |POENG. Ellers 1 poeng vil bli tildelt for alle svar.

en: e.g. "I {play} soccer, with a {ball|3}" - "play" gives 1 point and "ball" 3 points.
nb_NO: f.eks "I {play} fotball, med en {ball | 3}" - "play" gir 1 poeng og "ball" 3 poeng.

en: Questions sorted
nb_NO: Spørsmål sortert

en: Total
nb_NO: Totalt

en: Add question
nb_NO: Legg til spørsmål

en: Save order
nb_NO: Lagre rekkefølge

en: Copy questions from another Quiz
nb_NO: Kopier spørsmål fra en annen Quiz

en: Here you can copy questions from another quiz into this quiz. (Multiple selection enabled)
nb_NO: Her kan du kopiere spørsmål fra en annen quiz til denne quizen. (Flervalg aktivert)

en: Copy questions
nb_NO: Kopier spørsmål

en: Quiz title
nb_NO: Quiz tittel

en: Hide quiz title
nb_NO: Skjul quiz tittel

en: Hide title
nb_NO: Skjul tittel

en: The title serves as quiz heading.
nb_NO: Tittelen fungerer som quiz overskrift.

en: Hide "Restart quiz" button
nb_NO: Skjul "Restart quiz" knapp

en: Hide the "Restart quiz" button in the Frontend.
nb_NO: Skjuler "Restart quiz" knappen i front.

en: Hide "View question" button
nb_NO: Skjul "Vis spørsmål" knapp

en: Hide the "View question" button in the Frontend.
nb_NO: Skjuler "Vis spørsmål" knappen i front.

en: Display question randomly
nb_NO: Vis spørsmål tilfeldig

en: Display answers randomly
nb_NO: Vis svar tilfeldig

en: Seconds
nb_NO: Sekunder

en: 0 = no limit
nb_NO: 0 = ingen grense

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: Statistics about right or wrong answers. Statistics will be saved by completed quiz, not after every question. The statistics is only visible over administration menu. (internal statistics)
nb_NO: Statistikk over rett eller galt svar. Statistikken vil bli lagret ved fullført quiz, ikke etter hvert spørsmål. Statistikken er bare synlig i administrasjon menyen. (intern statistikk)

en: Statistics IP-lock
nb_NO: Statistikk IP-lås

en: in minutes (recommended 1440 minutes = 1 day)
nb_NO: i minutter (anbefalt 1440 minutter = 1 dag)

en: Protect the statistics from spam. Result will only be saved every X minutes from same IP. (0 = deactivated)
nb_NO: Beskytt statistikken fra spam. Resultatet vil bare lagres hvert X minutt fra samme IP. (0 = deaktivert)

en: Execute quiz only once
nb_NO: Utfør quiz bare én gang

en: If you activate this option, the user can complete the quiz only once. Afterwards the quiz is blocked for this user.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, kan brukeren fylle ut quiz bare én gang. Etterpå er quiz blokkert for denne brukeren.

en: This option applies to:
nb_NO: Dette alternativet gjelder for:

en: all users
nb_NO: alle brukere

en: registered useres only
nb_NO: kun registrerte brukere

en: anonymous users only
nb_NO: kun anonyme brukere

en: user identification by cookie
nb_NO: bruker identifikasjon med cookie

en: If you activate this option, a cookie is set additionally for unregistrated (anonymous) users. This ensures a longer assignment of the user than the simple assignment by the IP address.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, er en cookie satt i tillegg for uregistrerte (anonym) brukere. Dette sikrer et lengre opphold av brukeren enn det enkle oppholdet med IP-adressen.

en: Reset the user identification
nb_NO: Tilbakestille brukeridentifikasjon

en: User identification has been reset.
nb_NO: Brukeridentifikasjon har blitt tilbakestilt.

en: Resets user identification for all users.
nb_NO: Tilbakestille brukeridentifikasjon for alle brukere.

en: Show only specific number of questions
nb_NO: Vis bare bestemt antall spørsmål

en: If you enable this option, maximum number of displayed questions will be X from X questions. (The output of questions is random)
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, vil maksimalt antall viste spørsmål være X fra X spørsmål. (Visningen av spørsmålene er tilfeldig)

en: How many questions should be displayed simultaneously:
nb_NO: Hvor mange spørsmål som skal vises samtidig:

en: in percent
nb_NO: i prosent

en: Prerequisites
nb_NO: Forutsetninger

en: If you enable this option, you can choose quiz, which user have to finish before he can start this quiz.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, kan du velge quiz, som bruker må fullføre før han kan starte denne quizen.

en: In all selected quizzes statistic function have to be active. If it is not it will be activated automatically.
nb_NO: I alle valgte quizzer statistikk funksjon trenger å være aktiv. Om ikke  vil det bli aktivert automatisk.

en: Prerequisites (This quiz have to be finished)
nb_NO: Forutsetninger (Denne quizen må være ferdig)

en: Quiz description
nb_NO: Quiz beskrivelse

en: This text will be displayed before start of the quiz.
nb_NO: Denne teksten vil bli vist før starten av quiz.

en: Results text
nb_NO: Resultat tekst

en: This text will be displayed at the end of the quiz (in results). (this text is optional)
nb_NO: Denne teksten vil bli vist på slutten av quizen (i resultatene). (denne teksten er valgfri)

en: Activate graduation
nb_NO: Aktivere gradering

en: Hint:
nb_NO: Tips:

en: Maximal 15 levels
nb_NO: Maksimalt 15 nivå

en: Percentages refer to the total score of the quiz. (Current total %d points in %d questions.
nb_NO: Prosenttallene gjelder den totale poengsummen for quiz. (Gjeldende total %d poeng i %d spørsmål.

en: Values can also be mixed up
nb_NO: Verdier kan også blandes

en: 10,15% or 10.15% allowed (max. two digits after the decimal point)
nb_NO: 10,15% eller 10,15% tillatt (maks. to sifre etter desimaltegnet)

en: from:
nb_NO: fra:

en: percent
nb_NO: prosent

en: (Will be displayed, when result-percent is >= <span class="resultProzent">%s</span>%%)
nb_NO: (Vil bli vist, når resultat-prosent er >= <span class="resultProzent"> %s </ span>%%)

en: Delete graduation
nb_NO: Slett gradering

en: Add graduation
nb_NO: Legg til gradering

en: Show average points
nb_NO: Vis gjennomsnittlig poeng

en: Statistics-function must be enabled.
nb_NO: Statistikk-funksjonen må være aktivert

en: Show points
nb_NO: Vis poeng

en: Shows in quiz, how many points are reachable for respective question.
nb_NO: Viser i quiz, hvor mange poeng kan nås for respektive spørsmål.

en: Number answers
nb_NO: Nummerer svar

en: If this option is activated, all answers are numbered (only single and multiple choice)
nb_NO: Hvis dette alternativet er aktivert, blir alle svarene nummerert (bare ved enkle og flere valg)

en: Hide correct- and incorrect message
nb_NO: Skjul riktig og feil melding

en: If you enable this option, no correct- or incorrect message will be displayed.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, vil ingen riktig-eller feil melding bli vist.

en: Correct and incorrect answer mark
nb_NO: Riktig og feil svar merket

en: If you enable this option, answers won't be color highlighted as correct or incorrect.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, vil svarene ikke være farge fremhevet som riktig eller gal.

en: The leaderboard allows users to enter results in public list and to share the result this way.
nb_NO: Leaderboard lar brukerne skrive inn resultater i offentlig liste og dele resultatet på denne måten.

en: The leaderboard works independent from internal statistics function.
nb_NO: Leaderboard fungerer uavhengig av intern statistikk funksjon.

en: Who can sign up to the list
nb_NO: Hvem kan melde seg til listen

en: Not registered users have to enter name and e-mail (e-mail won't be displayed)
nb_NO: Ikke registrerte brukere må skrive inn navn og e-post (e-post vil ikke bli vist)

en: display captcha
nb_NO: vis captcha

en: If you enable this option, additional captcha will be displayed for users who are not registered.
nb_NO: Hvis du aktiverer dette alternativet, vil ytterligere captcha vises for brukere som ikke er registrert.

en: This option requires additional plugin:
nb_NO: Dette alternativet krever ekstra innstikk:

en: Plugin has been detected.
nb_NO: Innstikk har blitt oppdaget.

en: Plugin is not installed.
nb_NO: Innstikk er ikke installert.

en: Sort list by
nb_NO: Sorter liste med

en: Users can apply multiple times
nb_NO: Brukere kan legge til flere ganger

en: User can apply after:
nb_NO: Bruker kan legge til etter:

en: minute
nb_NO: minutt

en: How many entries should be displayed
nb_NO: Hvor mange oppføringer som skal vises

en: Entries
nb_NO: Oppføringer

en: Automatically display leaderboard in quiz result
nb_NO: Automatisk vise leaderboard i quiz resultat

en: Where should leaderboard be displayed:
nb_NO: Hvor skal leaderboard vises:

en: don't display
nb_NO: ikke vis

en: below the "result text"
nb_NO: under "resultat tekst"

en: in a button
nb_NO: i en knapp

en: Check -> continue
nb_NO: Sjekk -> fortsette

en: Questions below each other
nb_NO: Spørsmål under hverandre

en: Quiz overview
nb_NO: Quiz oversikt

en: In case of problems
nb_NO: I tilfelle problemer

en: If quiz doesn't work in front-end, please try following:
nb_NO: Hvis quiz ikke fungerer i front, prøv følgende:

en: Style Manager
nb_NO: Stil Manager

en: Shortcode
nb_NO: Kortkode

en: Shortcode-Leaderboard
nb_NO: Kortkode-Leaderboard

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Add quiz
nb_NO: Legg til quiz

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Choose the respective question, which you would like to export and press on "Start export"
nb_NO: Velg det aktuelle spørsmålet, som du ønsker å eksportere og trykk på "Start eksport "

en: Start export
nb_NO: Start eksport

en: Maximal %d MiB
nb_NO: Maks %d MiB

en: Quiz: %s - Statistics
nb_NO: Quiz: %s - Statistikk

en: Stats not enabled
nb_NO: Statistikk ikke aktivert

en: Activate statistics
nb_NO: Aktiver statistikk

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Please select user name:
nb_NO: Vennligst velg brukernavn:

en: Hints used
nb_NO: Tips brukt

en: Points scored
nb_NO: Poeng oppnådd

en: Refresh
nb_NO: Oppdater

en: Reset statistics
nb_NO: Tilbakestill statistikk

en: Reset entire statistic
nb_NO: Tilbakestille hele statistikken

en: Show only users, who solved the quiz:
nb_NO: Vis kun brukere som løste quizen:

en: Donate
nb_NO: Doner

en: WP-Pro-Quiz is small but nice free quiz plugin for WordPress.
nb_NO: WP-Pro-Quiz er liten, men hyggelig gratis quiz plugin for WordPress.

en: I try to implement all wishes as fast as possible and help with problems.
nb_NO: Jeg prøver å implementere alle ønsker så raskt som mulig og hjelpe med problemer.

en: Your donations can help to ensure that the project continues to remain free.
nb_NO: Dine donasjoner kan bidra til å sikre at prosjektet fortsetter å være gratis.

en: Translate WP-Pro-Quiz
nb_NO: Oversette WP-Pro-Quiz

en: You need:
nb_NO: Du trenger:

en: Latest POT file
nb_NO: Siste POT fil

en: Open PoEdit
nb_NO: Åpne PoEdit

en: File - New catalogue from POT file...
nb_NO: Fil - Ny katalog fra POT fil...

en: Choose wp-pro-quiz.pot
nb_NO: Velg wp-pro-quiz.pot

en: Set "Translation properties"
nb_NO: Sett "Oversettelse egenskaper"

en: Save PO file - with the name "wp-pro-qioz-de_DE.po"
nb_NO: Lagre PO-fil - med navnet  "wp-pro-qioz-nb_NO.po"

en: replace de_DE with your countries short code (e.g. en_US, nl_NL...)
nb_NO: erstatte nb_NO med ditt lands kort kode (f.eks no, nl_NL ...)

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Upload generated *.mo file to your server, to /wp-content/plugins/wp-pro-quiz/languages
nb_NO: Opplast generert *.mo-fil til serveren din, til /wp-content/plugins/wp-pro-quiz/languages

en: Finished
nb_NO: Ferdig

en: You can translate WP-Pro-Quiz from existing to existing language (e.g. english to english) e.g. to rename buttons.
nb_NO: Du kan oversette WP-Pro-Quiz fra eksisterende til eksisterende språk (f.eks engelsk til norsk), f.eks ved å endre navn knapper.
