WP-Pro-Quiz - en to el translation catalogue (488 entries)

en: "Different points - mode 2" disable
el: Απενεργοποίηση του "Διαφορετικοί βαθμοί - δια 2"

en: "Different points - mode 2" enabled
el: Ενεργοποίηση του "Διαφορετικοί βαθμοί - δια 2"

en: "Different points for each answer" enabled
el: "Διαφορειτκοί πόντοι για κάθε απάντηση" ενεργοποίηθηκε

en: "Different points for every answer" is not possible at "Free" choice
el: "Διαφορετικοί βαθμοί για κάθε απάντηση" δεν ισχύει για ερωτήσεις "Ελεύθερης" επιλογής

en: "Free" choice
el: "Ελεύθερη" επιλογή

en: "Matrix Sorting" choice
el: Επιλογή "Ταξινόμησης Πίνακα"

en: "Sorting" choice
el: Επιλογή ταξινόμησης

en: %d points
el: %d βαθμοί

en: %s of %s questions answered correctly
el: Απαντήθηκαν σωστά %s από %s ερωτήσεις

en: %s of %s questions completed
el: Ολοκληρώθηκαν %s από %s ερωτήσεις

en: (0 = All on one page)
el: (0 = Όλα σε μια σελίδα)

en: (Will be displayed, when result-percent is >= <span class="resultProzent">%s</span>%%)
el: (Θα εμφανιστεί όταν το ποσοστό των αποτελεσμάτων είναι >= <span class="resultProzent">%s</span>%%)

en: (optional)
el: (προεραιτικά)

en: (required)
el: (απαιτείται)

en: 0 = no limit
el: 0 = χωρίς όριο

en: 10,15% or 10.15% allowed (max. two digits after the decimal point)
el: επιτρέπεται 10,15% ή 10.15% (μέγιστο 2 δεκαδικά ψηφία)

en: A powerful and beautiful quiz plugin for WordPress.
el: Ένα δυνατό και ωραίο plugin για WordPress.

en: Action
el: Ενέργεια

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate graduation
el: Ενεργοποίηση αποφοίτησης

en: Activate hint for this question?
el: Ενεργοποίηση βοήθειας για την ερώτηση αυτή;

en: Activate statistics
el: Ενεργοποίηση στατιστικών

en: Add Media
el: Προσθήκη Πολυμέσων

en: Add at the top of the quiz a question overview, which allows easy navigation. Additional questions can be marked "to review".
el: Προσθήκη στην κορυφή την ανασκόπηση μιας ερώτησης, που επιτρέπει την εύκολη πλοήγηση. Επιπλέον ερωτήσεις μπορεί να σημαδευτούν ως "προς αναθεώρηση".

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου:

en: Add graduation
el: Προσθήκη αποφοίτησης

en: Add new answer
el: Προσθήκη νέας απάντησης

en: Add question
el: Προσθήκη ερώτησης

en: Add quiz
el: Προσθήκη κουίζ

en: Additional quiz overview will be displayed, before quiz is finished.
el: Δε θα εμφανίζεται επισκόπηση του κουίζ πριν αυτό τελειώσει.

en: Admin e-mail notification
el: Ειδοποίηση διαχειριστή με ηλ. ταχυδρομείο

en: Admin e-mail settings
el: Ρυθμίσεις ηλ. ταχυδρομείου διαχειριστή

en: All fields have to be filled.
el: Πρέπει να συμπληρωθούν όλα τα πεδία.

en: Allow HTML
el: Η HTML επιτρέπεται

en: Allowed variables
el: Επιτρεπτές μεταβλητές

en: Allows adjustment of the left column's width, and the right column will auto-fill the rest of the available space. Increase this to allow accommodate longer criterion text. Defaults to 20%.
el: Επιτρέπει τη ρύθμιση του πλάτους της αριστερής στήλης. Η δεξιά στήλη θα καταλάβει αυτόματα τον υπόλοιπο διαθέσιμο χώρο. Αυξήστε το για να έχετε μεγαλύτερο κείμενο για τα κριτήρια. Το προκαθορισμένο είναι 20%.

en: Allows to use the back button in a question.
el: Επιτρέπεται η χρήση του κουμπιού πίσω σε μια ερώτηση

en: Also works in conjunction with the "display randomly question" option.
el: Επίσης λειτουργεί μαζί με την επιλογ΄"προβολή τυχαίων ερωτήσεων".

en: An error has occurred.
el: Συνέβη ένα σφάλμα.

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Answer
el: Απάντηση

en: Answer type
el: Τύπος απάντησης

en: Answered
el: Απαντήθηκε

en: Answers
el: Απαντήσεις

en: Anyone who wants to learn more about this topic should read through the following websites %s and %s.
el: Όποιος θέλει να μάθει περισσότερα για το θέμα αυτό πρέπει να επισκεφθεί τις ακόλουθες ιστοσελίδες, %s και %s.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Assessment
el: Εκτίμηση

en: At the end of the quiz (before the quiz result)
el: Στο τέλος του κουίζ (πριν από τα αποτελέσματα του κουίζ)

en: Automatically add [raw] shortcode
el: Αυτόματη προσθήκη [raw] μικροκώδικα

en: Automatically display leaderboard in quiz result
el: Αυτόματη προβολή πίνακα βαθμολογία στα αποτελέσματα του κουίζ

en: Autostart
el: Αυτόματη εκκίνηση

en: Average score
el: Μέση βαθμολογία

en: Back
el: Πίσω

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category management
el: Διαχείριση Κατηγοριών

en: Category-Overview
el: Κατηγορία-Επισκόπηση

en: Category: %s
el: Κατηγορία: %s

en: Check
el: Έλεγχος

en: Check -> continue
el: Έλεγχος -> συνέχεια

en: Checkbox
el: Κουμπί επιλογής

en: Choose the respective question, which you would like to export and press on "Start export"
el: Διάλεξε την ερώτηση που θέλεις να εξαγάγεις και πάτησε "Ξεκίνα εξαγωγή"

en: Choose wp-pro-quiz.pot
el: Επιλέξτε το wp-pro-quiz.pot

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Cloze
el: Κλείσιμο

en: Copy questions
el: Αντιγραφή ερωτήσεων

en: Copy questions from another Quiz
el: Αντιγραφή ερωτήσεων από άλλο κουίζ

en: Correct
el: Σωστό

en: Correct and incorrect answer mark
el: Σημάδι σωστών και λάθος απαντήσεων

en: Correct answer was not selected!
el: Δεν επιλέχθηκε η σωστή απάντηση!

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create new category
el: Δημιουργία νέας κατηγορίας

en: Create new template
el: Δημιουργίανέου προτύπου

en: Create quiz
el: Δημιουργία κουίζ

en: Criterion
el: Κριτήριο

en: Custom
el: Ειδική

en: Custom fields
el: Ειδικά πεδία

en: Custom fields enable
el: Ενεργοποίηση ειδικών πεδίων.

en: Database repaired
el: Η βάση δεδομένων επιδιορθώθηκε

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Deactivated in quiz settings.
el: Απενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις του κουίζ.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete all entries
el: Διαγραφή όλων των εγγραφών

en: Delete answer
el: Διαγραφή απάντησης

en: Delete graduation
el: Διαγραφή αποφοίτησης

en: Deleted user
el: Ο χρήστης διαγράφηκε

en: Demo
el: Επίδειξη

en: Different points - modus 2 activate
el: Διαφορετικοί βαθμοί - ενεργοποίηση του δια 2

en: Different points for each answer
el: Διαφορετικοί βαθμοί για κάθε απάντηση

en: Disables the distinction between correct and incorrect.
el: Απενεργοποιεί τη διάκριση μεταξύ σωστού και λάθους.

en: Display answers randomly
el: Τυχαία προβολή απαντήσεων

en: Display category
el: Προβολή κατηγορίας

en: Display position
el: Θέση προβολής

en: Display question randomly
el: Τυχαία προβολή ερωτήσεων

en: Displays all questions sequentially, "right" or "false" will be displayed at the end of the quiz.
el: Εμφάνιση όλων των ερωτήσεων με τη σειρά,  τα "σωστό" ή "λάθος" θα εμφανίζονται στο τέλος του κουίζ.

en: Do not load the Javascript-files in the footer
el: Μη φορτώσεις τα αρχεία Javascript στο υποσέλιδο

en: Do you really want to delete the quiz/question?
el: Θέλεις πραγματικά να διαγράψεις το κουίζ/ερώτηση;

en: Do you really want to reset the statistic?
el: Πραγματικά θέλεις να επαναφέρεις τα στατιστικά;

en: Documentation on date and time formatting
el: Τεκμηρίωση στη μορφοποίηση ημερομηνίας και ώρας

en: Donate
el: Δωρείστε

en: Drop-Down menu
el: Αναδυόμενο μενού

en: E-Mail
el: Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο

en: E-Mail settings can be edited in global settings.
el: Η επεξεργασία των ρυθμίσεων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μπορεί να γίνει από τις γενικές ρυθμίσεις.

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit list
el: Επεξεργασία λίστας

en: Edit question
el: Επεξεργασία ερώτησης

en: Edit quiz
el: Επεξεργασία κουίζ

en: Enclose a assesment with {}. The individual assessments are marked with [].
el: Εσωκλείστε μια εκτίμηση μέσα σε {}. Οι ατομικές εκτιμήσεις σημειώνονται με [].

en: Enclose the searched words with { } e.g. "I {play} soccer". Capital and small letters will be ignored.
el: Περικλείστε τις αναζητούμενες λέξεις με {}, πχ "Εγώ {παίζω} ποδόσφαιρο". Κεφαλαία και μικρά γράμματα δεν έχουν σημασία.

en: Entered on
el: Εισάχθηκε στις

en: Entries
el: Εγγραφές

en: Error
el: Σφάλμα

en: Examples:
el: Παραδείγματα:

en: Execute quiz only once
el: Εκτέλεση του κουίζ μόνο μια φορά

en: Explanation of points calculation
el: Επεξήγηση του υπολογισμού πόντων

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: File - New catalogue from POT file...
el: Αρχείο - Νέος κατάλογος από αρχείο POT

en: File cannot be processed
el: Δεν μπορεί να γίνει επεξεργασία του αρχείου

en: File have wrong format
el: Λάθος μορφή αρχείου

en: File is not compatible with the current version
el: Το αρχείο δεν είναι συμβατό με την τρέχουσα έκδοση

en: File was not uploaded
el: Η μεταφόρτωση του αρχείου δεν έγινε

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Finish quiz
el: Ολοκλήρωση του κουίζ

en: Finished
el: Τελειώσατε

en: Force user to answer each question
el: Να αναγκαστεί ο χρήστης να απαντήσει κάθε ερώτηση

en: Format:
el: Μορφή:

en: From:
el: Από:

en: Front
el: Εμπρός

en: Generally all WpProQuiz-Javascript files are loaded in the footer and only when they are really needed.
el: Γενικά, όλα τα αρχεία Javascript του WpProQuiz φορτώνονται στο υποσέλιδο και μόνο όταν πραγματικά χρειάζονται.

en: Global settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Here you can copy questions from another quiz into this quiz. (Multiple selection enabled)
el: Εδώ πορείτε να αντιγράψετε ερωτήσεις από ένα άλλο κουίζ σε αυτό. (΄Η πολλαπλή επιλογή είναι ενεργοποιημένη)

en: Here you can create an assessment question.
el: Εδώ μπορείτε να δημιουργήσετε μια ερώτηση εκτίμησης.

en: Here you can enter solution hint.
el: Εδώ μπορείτε να γράψετε μια βοήθεια

en: Hide "Restart quiz" button
el: Απόκρυψη κουμπιού "Επανάληψη Κουιζ"

en: Hide "View question" button
el: Απόκρυψη κουμπιού "Προβολή ερώτησης"

en: Hide correct questions - display
el: Απόκρυψη - εμφάνιση ερωτήσεων

en: Hide correct- and incorrect message
el: Απόκρυψη μηνύματος σωστού-λάθους

en: Hide question numbering
el: Απόκρυψη αρίθμησης ερωτήσεων

en: Hide question position overview
el: Απόκρυψη επισκόπησης θέσης ερώτησης

en: Hide quiz time - display
el: Απόκρυψη - εμφάνιση ώρας κουίζ

en: Hide quiz title
el: Απόκρυψη τίτλου κουίζ

en: Hide score - display
el: Απόκρυψη - Προβολή βαθμολογίας

en: Hide the "Restart quiz" button in the Frontend.
el: Απόκρυψη κουμπιού "Επανεκίνηση κουίζ" στη σελίδα

en: Hide the "View question" button in the Frontend.
el: Απόκρυψη κουμπιού "Προβολή ερώτησης" στη σελίδα

en: Hide title
el: Απόκρυψη Τίτλου

en: Hint
el: Βοήθεια

en: Hint:
el: Βοήθεια:

en: Hints used
el: Βοήθεια που χρησιμοποιήθηκε

en: History
el: Ιστορικό

en: How many entries should be displayed
el: Πόσες εγραφές θα εμφανίζονται

en: How many entries should be shown on one page:
el: Πόσες ερωτήσεις θα εμφανίζονται σε μια σελίδα

en: How many questions should be displayed simultaneously:
el: Πόσες ερωτήσεις θα εμφανίζονται ταυτάχρονα

en: How many questions to be displayed on a page:
el: Πόσες ερωτήσεις θα εμφανίζονται σε μια σελίδα.

en: I try to implement all wishes as fast as possible and help with problems.
el: Προσπαθώ να υλοποιώ όλες τις επιθυμίες όσο πιο γρήγορα γίνεται και να βοηθώ με προβλήματα.

en: ID
el: ΑΑ

en: IP-address of the user
el: Διεύθυνση IP του χρήστη

en: If "Different points for each answer" is activated, you can activate a special mode.<br> This changes the calculation of the points
el: Αν έχει ενεργοποιηθεί το "Διαφορετικοί βαθμοί για κάθε απάντηση", μπορείτε να ενεργοποιήσετε μια ειδική κατάσταση.<br>Αυτό θα αλλάξει τον υπολογισμό των βαθμών.

en: If mode "Different points for every answer" is activated, you can assign points with |POINTS. Otherwise 1 point will be awarded for every answer.
el: Αν η κατάσταση "Διαφορετικοί πόντοι για κάθε απάντηση" είναι ενεργοποιημένη, μπορείτε να ορίσετε βαθμούς με |Βαθμοί. Αλλιώς θα δίνεται 1 βαθμός για κάθε απάντηση.

en: If quiz doesn't work in front-end, please try following:
el: Αν δε δουλέψει το κουίζ στη σελίδα, παρακαλώ δοκιμάστε τα παρακάτω:

en: If the option "Question overview" is activated, this notification will appear after end of the quiz, otherwise after each question.
el: Αν η επιλογή "Ανασκόπηση ερώτησης" είναι ενεργοποιημένη, η ειδοποίηση αυτή θα εμφανιστεί μετά το τέλος του κουίζ, αλλιώς θα εμφανίζεται μετά από κάθε ερώτηση.

en: If this option is activated, a [raw] shortcode is automatically set around WpProQuiz shortcode ( [WpProQuiz X] ) into [raw] [WpProQuiz X] [/raw]
el: Αν αυτή επιλογή είναι ενεργοποιημένη, ένας μικροκώδικας [raw] μπαίνει αυτόματα γύρω από το μικροκώδικα του WpProQuiz ( [WpProQuiz X] ) σε [raw] [WpProQuiz X] [/raw]

en: If this option is activated, all answers are displayed below each other, i.e. all questions are on a single page.
el: Αν η επιλογή αυτή είναι ενεργοποιημένη, όλες οι απαντήσεις εμφανίζονται η μια κάτω από την άλλη, πχ όλες οι απαντήσεις στην ίδια σελίδα.

en: If this option is activated, all answers are numbered (only single and multiple choice)
el: Αν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, όλες οι απαντήσεις είναι αριθμημένες (μόνο οι μονές και πολλαπλής επιλογής)

en: If you activate this option, a cookie is set additionally for unregistrated (anonymous) users. This ensures a longer assignment of the user than the simple assignment by the IP address.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, ορίζεται ένα cookie παραπάνω για τους μη εγγεγραμμένους (ανώνυμους) χρήστες. Εξασφαλίζεται έτσι περισσότερος χρόνος για την ολοκλήρωση του κουίζ για τους χρήστες από την ανάθεση με χρήση της διεύθυνσης IP.

en: If you activate this option, all WpProQuiz-Javascript files are loaded in the header even if they are not needed.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, όλα τα αρχεία javascript του WpProQuiz φορτώνονται στην κεφαλίδα ακόμα κι αν δεν χρειάζονται.

en: If you activate this option, the user can complete the quiz only once. Afterwards the quiz is blocked for this user.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, ο χρήστης μπορεί να ολοκληρώσει το κουίζ μόνο μια φορά. Μετά το κουίζ μπλοκάρεται για αυτόν τον χρήστη.

en: If you enable this option, additional captcha will be displayed for users who are not registered.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, επιπρόσθετο captcha θα εμφανίζονται για χρήστες που δεν είναι εγγεγραμμένοι.

en: If you enable this option, an email is sent with his quiz result to the user. (only registered users)
el: Αν ενεργοποίήσετε αυτήν την επιλογή, θα αποστέλεται ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυσδρομείου στο χρήστη με τα αποτελέσματα του κουίζ. (μόνο εγγεγραμένοι χρήστηες)

en: If you enable this option, answers won't be color highlighted as correct or incorrect.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, οι απαντήσεις δε θα χρωματίζονται ως σωστές - λάθος.

en: If you enable this option, category will be displayed in the question.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, θα εμφανίζεται η κατηγορία μέσα στην ερώτηση.

en: If you enable this option, custom fields are enabled.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, θα ενεργοποιηθούν τα ειδικά πεδία.

en: If you enable this option, final score won't be displayed on the results page anymore.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, οι τελικές βαθμολογίες δε θα εμφανίζονται πια στη σελίδα αποτελεσμάτων.

en: If you enable this option, logged in users will be automatically entered into leaderboard
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, οι συνδεδεμένοι χρήστες θα εισάγονται αυτόματα στον πίνακα βαθμολογίας.

en: If you enable this option, maximum number of displayed questions will be X from X questions. (The output of questions is random)
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή,  ο μέγιστος αιρθμός εμφανιζόμενων ερωτήσεων θα είναι X από X ερωτήσεις. (Η έξοδος θα είναι τυχαία)

en: If you enable this option, no correct- or incorrect message will be displayed.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, δε θα εμφανίζεται μήνυμα σωστού - λάθους.

en: If you enable this option, only registered users allowed start the quiz.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες επιτρέπεται να ξεκινήσουν το κουίζ.

en: If you enable this option, the question numbering is hidden.
el: Αν επιλέξετε αυτήν την επιλογή, δε θα φαίνεται η αρίθμηση ερωτήσεων.

en: If you enable this option, the question position overview is hidden.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, η προεπισκόπηση της θέσης της ερώτησης αποκρύβεται.

en: If you enable this option, the quiz will start automatically after the page is loaded.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, το κουίζ θα ξεκινήσει αυτόματα μόλις φορτωθεί η σελίδα.

en: If you enable this option, the results of each category is displayed on the results page.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, τα αποτελέσματα κάθε κατηγορίας θα εμφανίζονται στη σελίδα των αποτελεσμάτων.

en: If you enable this option, the time for finishing the quiz won't be displayed on the results page anymore.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, ο χρόνος για την ολοκλήρωση του κουίζ, δε θα εμφανίζεται πια στη σελίδα των αποτελεσμάτων.

en: If you enable this option, the user is forced to answer each question.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, ο χρήστης θα αναγκαστεί να απαντήσει σε κάθε ερώτηση.

en: If you enable this option, user won't be able to skip question. (only in "Overview -> next" mode). User still will be able to navigate over "Question-Overview"
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, οι χρήστες δε θα μπορούν να υπερπηδούν ερωτήσεις. (Μόνο στη λειτουργία "Ανασκόπηση -> Επόμενο"). Οι χρήστες θα μπορούν να πλοηγούνται, παρ' όλα αυτά, πάνω από το "Ερώτηση-Ανασκόπηση"

en: If you enable this option, you can choose quiz, which user have to finish before he can start this quiz.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή,  μπορείται να διαλέξετε ποιο κουίζ πρέπει πρώτα να κάνουν οι χρήστες πριν ξεκινήσουν αυτό το κουίζ.

en: If you enable this option, you can enter different points for every answer.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, μπορείτε να εισάγετε διαφορετικούς βαθμούς για κάθε απάντηση.

en: If you enable this option, you will be informed if a user completes this quiz.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, θα ενημερώνεστε αν ένας χρήστης ολοκληρώνει το κουίζ.

en: If you enalbe this option, no quiz overview will be displayed, before finishing quiz.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, δε θα εμφανίζεται η επισκόπηση του κουίζ, πριν το τέλος του.

en: If you have any problems with the Touch Library, please deactivate it.
el: Αν έχετε προβλήματα με τη βιβλιοθήκη Touch, παρακαλώ απενεργοποιήστε την.

en: If you have problems with the front ajax, please activate it.
el: Ενεργοποιήστε το αν έχετε πρόβλημα με Ajax στη σελίδα.

en: If you select this option, no longer the number of correctly answered questions are displayed on the results page.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, δε θα εμφανίζεται ο αριθμός των σωστά απαντημενων ερωτήσεων στη σελίδα των αποτελεσμάτων.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import completed successfully
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: Import only *.wpq or *.xml files from known and trusted sources.
el: Να εισάγετε αρχεία *.wpq ή *.xlm από γνωστές και έμπιστες πηγές.

en: In Version 0.13 a new Touch Library was added for mobile devices.
el: Στην έκδοση 0.13 Προστέθηκε μια νέα βιβλιοθήκη Touch για κινητές συσκευές.

en: In all selected quizzes statistic function have to be active. If it is not it will be activated automatically.
el: Σε όλα τα επιλεγμένα κουίζ η λειτουργία στατιστικών πρέπει να είναι ενεργή. Αν δεν είναι θα ενεργοποιηθεί αυτόματα.

en: In case of problems
el: Σε περίπτωση προβλημάτων

en: In this mode, not a list have to be sorted, but elements must be assigned to matching criterion.
el: Σε αυτήν την κατάσταση, δε χρειάζεται να ταξινομηθεί καμμιά λίστα, αλλά τα στοιχεία πρέπει να αντιστοιχηθούν με αντίστοιχα κριτήρια.

en: In very old Wordpress themes this can lead to problems.
el: Σε πολύ παλιά θέματα Wordpress αυτό μπορεί να οδηγήσει σε προβλήματα.

en: Incorrect
el: Λάθος

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Is required only in rare cases.
el: Απαιτείται σε σπάνιες περιπτώσεις

en: It is recommended %s this option on your system.
el: Προτείνεται να %s αυτήν την επιλογή στο σύστημά σας.

en: Latest POT file
el: Το πιο πρόσφατο αρχείο POT

en: Leaderboard
el: Πίνακας βαθμολογίας

en: Leaderboard time format
el: Μορφή ώρας πίνακα βαθμολογίας

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Maximal %d MiB
el: Μέγιστο %d MiB

en: Maximal 15 levels
el: Μέγιστο 15 επίπεδα

en: Message body:
el: Σώμα μηνύματος

en: Message with the correct / incorrect answer
el: Μήνυμα με σωστή / λάθος απάντηση

en: Message with the correct answer
el: Μήνυμα για σωστή απάντηση

en: Message with the incorrect answer
el: Μήνυμα για λάθος απάντηση

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Multiple choice
el: Πολλαπλής επιλογής

en: Name
el: Όνομα

en: New question
el: Νέα ερώτηση

en: Next
el: Επόμενο

en: No
el: Όχι

en: No answer deposited!
el: Δε δόθηκε απάντηση

en: No category
el: Καμμιά κατηγορία

en: No data available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα

en: No date will be deleted. Only WP-Pro-Quiz tables will be repaired.
el: Δε θα διαγραφούν δεδομένα. Θα επιδιορθωθούν μόνο οι πίνακες του WP-PRO-Quiz.

en: No name or e-mail entered.
el: Δε δόθηκε όνομα ή διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: No number in the field "Points" or less than 0
el: Κανένας αριθμός στο πεδίο "Βαθμοί " ή είναι μικρότερος του 0

en: No number in the field "Points" or less than 1
el: Κανένας αριθμός στο πεδίο "Βαθμοί " ή είναι μικρότερος του 1

en: No question deposited!
el: Δεν έχει κατατεθεί ερώτηση!

en: No quiz description filled!
el: Δεν έχει συμπληρωθεί η περιγραφή!

en: No quiz selected
el: Δεν έχει επιλεχθεί κουίζ.

en: No sort element in the criterion
el: Δε βρέθηκε στοιχείο ταξινόμησης στο κριτήριο

en: Normal
el: Κανονικό

en: Normal + Back-Button
el: Κανονικό + Κουμπί Πίσω

en: Not all fields completed.
el: Δεν έχουν συμπληρωθεί όλα τα πεδία.

en: Not categorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Not registered users have to enter name and e-mail (e-mail won't be displayed)
el: Μη εγγεγραμμένοι χρήστες πρέπει να δίνουν όνομα και διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δε θα εμφανίζεται)

en: Number
el: Αριθμός

en: Number answers
el: Αρίθμηση απαντήσεων

en: OK
el: Εντάξει

en: On the quiz startpage
el: Στην αρχική σελίδα του κουίζ

en: One entry per line
el: Μια εγγραφή ανά γραμμή

en: Only registered users are allowed to start the quiz
el: Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες επιτρέπεται να ξεκινήσουν το κουίζ.

en: Open PoEdit
el: Ανοίξτε το PoEdit

en: Options
el: Επιλογές

en: Overview
el: Ανασκόπηση

en: Own themes changes internal  order of filters, what causes the problems. With additional shortcode [raw] this is prevented.
el: Τα θέματά σας αλλάζουν την εσωτερική σειρά των φίλτρων, πράγμα που δημιουργεί προβλήματα. Με πρόσθετους μικροκώδικες [raw] τα προβλήματα διορθώνονται.

en: Page %d
el: Σελίδα %d

en: Percentage width of criteria table column:
el: Πλάτος επί τοις εκατό της στήλης του πίνακα κριτηρίων:

en: Percentages refer to the total score of the quiz. (Current total %d points in %d questions.
el: Τα ποσοστά αναφέρονται στο συνολικό σκορ του κουίζ. (Σύνολο %d βαθμούς σε %d ερωτήσεις)

en: Please note
el: Παρακαλώ σημειώστε

en: Please select user name:
el: Παρακαλώ επιλέξτε όνομα χρήστη

en: Please sort the answers in right order with the "Move" - Button. The answers will be displayed randomly.
el: Παρακαλώ ταξινομείστε τις απαντήσει στη σωστή σειρά με το κουμπί "Μετακίνηση". Οι απαντήσεις θα εμφανιστούν τυχαία.

en: Plugin has been detected.
el: Ανιχνεύθηκε τo πρόσθετο

en: Plugin is not installed.
el: Το πρόσθετο δεν είναι εγκατεστημένο.

en: Points
el: Βαθμοί

en: Points for this question (Standard is 1 point)
el: Βαθμοί για αυτήν την ερώτηση (Το στάνταρντ είναι ένας βαθμός)

en: Points scored
el: Σύνολο βαθμών

en: Pos.
el: Θέσ.

en: Prerequisites
el: Προαπαιτούμενα

en: Prerequisites (This quiz have to be finished)
el: Προαπαιτούμενα (Αυτό το κουίζ πρέπει να τελειώσει)

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Protect the statistics from spam. Result will only be saved every X minutes from same IP. (0 = deactivated)
el: Προστασία των στατιστικών από spam. Τα αποτελέσματα θα αποθηκεύονται κάθε Χ λεπτά από την ίδια διεύθυνση IP. (0 = απενεργοποιήση)

en: Question
el: Ερώτηση

en: Question %s of %s
el: Ερώτηση %s από %s

en: Question added
el: Η ερώτηση προστέθηκε

en: Question edited
el: Η επεξεργασία της ερώτησης ολοκληρώθηκε

en: Question not found
el: Η ερώτηση δε βρέθηκε

en: Question overview
el: Ανασκόπηση ερώτησης

en: Question template management
el: Διαχείριση προτύπων ερωτήσεων

en: Question-Options
el: Ερώτηση-Επιλογές

en: Question: %d
el: Ερώτηση: %d

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Questions below each other
el: Ερωτήσεις η μια κάτω από την άλλη

en: Questions sorted
el: Οι ερωτήσεις ταξινομήθηκαν

en: Quiz
el: Κουίζ

en: Quiz deleted
el: Το κούιζ διαγράφηκε

en: Quiz description
el: Περιγραφή κούζ

en: Quiz edited
el: Η επεξεργασία του κούιζ ολοκληρώθηκε

en: Quiz is loading...
el: Το κουίζ φορτώνεται...

en: Quiz name
el: Όνομα του κουίζ

en: Quiz not found
el: Το κούιζ δε βρέθηκε

en: Quiz overview
el: Ανασκόπηση του κουίζ

en: Quiz template management
el: Διαχείριση προτύπων κουίζ

en: Quiz title
el: Τίτλος κουίζ

en: Quiz title or quiz description are not filled
el: Δεν έχει συμπληρωθεί ο τίτλος ή περιγραφή του κουίζ

en: Quiz-Mode
el: Κατάσταση Κουίζ

en: Quiz-Name
el: Όνομα Κουίζ

en: Quiz-summary
el: Περίληψη κουίζ

en: Quiz: %s - Statistics
el: Κουίζ: %s - Στατιστικά

en: Radio
el: Ράδιο

en: Reached points
el: Συνολικοί βαθμοί

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Repair database
el: Επιδιόρθωση βάσης δεδομένων

en: Required?
el: Απαιτείται;

en: Reset entire statistic
el: Επαναφορά όλων των στατιστικών

en: Reset statistics
el: Επαναφορά στατιστικών

en: Reset the user identification
el: Επαναφορά ταυτότητας χρήστη

en: Reset user statistics
el: Επαναφορά στατιστικών χρήστη

en: Resets user identification for all users.
el: Επαναφορά ταυτότητας χρήστη για όλους τους χρήστες

en: Restart quiz
el: Επανεκίνηση κουίζ

en: Result
el: Αποτέλεσμα

en: Result in precent
el: Αποτέλεσμα σε επί τοις εκατό

en: Result-Options
el: Αποτέλεσμα-Επιλογές

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Results text
el: Κείμενο αποτελέσματος

en: Review
el: Ανασκόπηση

en: Review question
el: Ανασκόπηση ερώτησης

en: Same text for correct- and incorrect-message?
el: Ίδιο κείμενο για μηνύματα σωστού και λάθους

en: Save
el: Αποθηκεύστε

en: Save PO file - with the name "wp-pro-qioz-de_DE.po"
el: Αποθηκεύστε το αρχείο PO με το όνομα "wp-pro-quiz-de_DE.po"

en: Save as template
el: Απόθήκευση ως προτύπου

en: Save order
el: Αποθήκευση σειράς

en: Search to date limit from %s to %s
el: Αναζήτηση ημερομηνίας από %s μέχρι %s

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Select a test:
el: Επιλέξτε διαγώνισμα:

en: Select example:
el: Επιλέξτε παράδειγμα:

en: Send
el: Αποστολή

en: Separate multiple email addresses with a comma, e.g. wp@test.com, test@test.com
el: Ξεχωρίστε πολλαπλές διευθύνεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με κόμμα, πχ wp@test.com, test@test.com

en: Set "Translation properties"
el: Ορίστε τις "Ιδιότητες Μετάφρασης"

en: Settings in case of problems
el: Ρυθμίσεις στην περίπτωση προβλημάτων

en: Settings saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: Shortcode
el: Μικροκώδικας

en: Shortcode-Leaderboard
el: Μικροκώδικας-Πίνακας βαθμολογίας

en: Show average points
el: Εμφάνιση μέσου όρου βαθμών

en: Show category score
el: Εμφάνιση βαθμολογία κατηγορίας

en: Show leaderboard
el: Εμφάνιση πίνακα αποτελεσμέτων

en: Show only specific number of questions
el: Εμφάνιση συγκεκριμένου αριθμού ερωτήσεων

en: Show only users, who solved the quiz:
el: Εμφάνιση μόνο τους χρήστες που έλυσαν το κουίζ.

en: Show points
el: Εμφάνιση βαθμών

en: Show reached points in the correct- and incorrect message?
el: Εμφάνιση βαθμών στο μήνυμα σωστούς - λάθους;

en: Shows "right or wrong" after each question.
el: Εμφάνιση "σωστό ή λάθος" μετά από κάθε ερώτηση.

en: Shows in quiz, how many points are reachable for respective question.
el: Εμφάνιση σε κουίζ, πόσοι βαθμοί είναι διαθέσιμοι για την απάντηση.

en: Single choice
el: Μονή επιλογή

en: Single choice options
el: Επιλογές επιλογής

en: Skip question
el: Υπερπήδηση ερώτησης

en: Sort by:
el: Ταξινόμηση κατά:

en: Sort elements
el: Ταξινόμηση στοιχείων

en: Sort list by
el: Ταξινόμηση λίστας κατά

en: Sort questions by category
el: Ταξινόμηση ερωτήσεων κατά κατηγορία

en: Start export
el: Εκκίνηση εξαγωγής

en: Start import
el: Εκκίνηση εισαγωγής

en: Start quiz
el: Εκκίνηση κουίζ

en: Statistic time format
el: Μορφή ώρας στατιστικών

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Statistics IP-lock
el: Στατιστικά ΙΡ-κλείδωμα

en: Statistics about right or wrong answers. Statistics will be saved by completed quiz, not after every question. The statistics is only visible over administration menu. (internal statistics)
el: Στατιστικά για σωστές ή λάθος απαντήσεις. Τα στατιστικά αποθηκεύονται όταν ολοκληρωθεί το κουίζ, κι όχι μετά από κάθε ερώτηση. Τα στατιστικά είναι ορατά μόνο από το μενού διαχείρησης. (Εσωτερικά στατιστικά)

en: Statistics-function must be enabled.
el: Η λειτουργία των στατιστικών δεν είναι ενεργοποιημένη

en: Stats not enabled
el: Τα στατιστικά δεν είναι ενεργοποιημένα

en: Style Manager
el: Διαχειριστής Στυλ

en: Sub-Total:
el: Υποσύνολο:

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Successfully
el: Επιτυχημένα

en: Support WP-Pro-Quiz
el: Υποστηρίξτε το WP-Pro-Quiz

en: Table is loading
el: Ο πίνακας φορτώνει

en: Template stored
el: Το πρότυπο αποθηκεύτηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Textarea
el: περιοχή κειμένου

en: The leaderboard allows users to enter results in public list and to share the result this way.
el: Ο πίνακας βαθμολογίας επιτρέπει στους χρήστες να εισάγουν αποτελέσματα σε δημόσια λίστα και να μοιράζονται έτσι το αποτέλεσμα.

en: The leaderboard works independent from internal statistics function.
el: Ο πίνακας βαθμολογίας δουλεύει ανεξάρτητα από την εσωτερική λειτουργία στατιστικών.

en: The number of options in the maximum score.
el: Ο αριθμός των επιλογών στο μέγιστο σκορ.

en: The percent values in result text are incorrect.
el: Οι τιμές ποσοστών στα αποτελέσματα είναι λάθος

en: The statistic function have to be enabled.
el: Οι λειτουργίες στατιστικών πρέπει να ενεργοποιηθούν.

en: The title is used for overview, it is not visible in quiz. If you leave the title field empty, a title will be generated.
el: Ο τίτλος χρησιμοποιείται για ανασκόπηση, δεν είναι ορατός στο κουίζ. Αν αφήσετε αυτό το πεδίο κενό, θα δημιουργηθεί ένας τίτλος.

en: The title serves as quiz heading.
el: Ο τίτλος χρησιμοποιείται σαν επικεφαλίδα του κουίζ.

en: The user completed a quiz with 100 percent.
el: Ο χρήστης ολοκλήρωσε ένα κουίζ με ποσοστό 100%.

en: The user completed a quiz.
el: Ο χρήστης ολοκλήρωσε ένα κουιζ.

en: These settings should only be set in cases of problems with Wp-Pro-Quiz.
el: Οι ρυθμίσεις αυτές πρέπει να ενεργοποιούνται μόνο σε περίπτωση προβλημάτων με το Wp-Pro-Quiz.

en: This entry should really be deleted?
el: Πραγματικά πρέπει να διαγραφεί αυτή η εγγραφή;

en: This option applies to:
el: Η επιλογή εφαρμόζεται σε:

en: This option requires additional plugin:
el: Η επιλογή αυτή απαιτεί επιπλεόν πρόσθετο:

en: This points will be rewarded, only if the user closes the question correctly.
el: Οι βαθμοί θα δοθούν μόνο αν ο χρήστης απαντήσει σωστά την ερώτηση.

en: This text will be displayed at the end of the quiz (in results). (this text is optional)
el: Αυτό το κείμενο θα εμφανιστεί στο τέλος του κουίζ (στα αποτελέσματα). (Το κείμενο αυτό είναι προεραιτικό)

en: This text will be displayed before start of the quiz.
el: Το κείμενο αυτό θα εμφανιστεί πριν ξεκινήσει το κουίζ.

en: This text will be visible if answered correctly. It can be used as explanation for complex questions. The message "Right" or "Wrong" is always displayed automatically.
el: Το κείμενο αυτό είναι ορατό αν δοθεί σωστή απάντηση. Χρησιμοποιείται σαν επεξήγηση σε πολύπλοκες ερωτήσεις. Το μήνυμα "Σωστό" ή "Λάθος" πάντα εμφανίζεται αυτόματα.

en: This text will be visible if answered incorrectly. It can be used as explanation for complex questions. The message "Right" or "Wrong" is always displayed automatically.
el: Το κείμενο αυτό είναι ορατό αν δοθεί λάθος απάντηση. Χρησιμοποιείται σαν επεξήγηση σε πολύπλοκες ερωτήσεις. Το μήνυμα "Σωστό" ή "Λάθος" πάντα εμφανίζεται αυτόματα.

en: Time
el: Ώρα

en: Time format:
el: Μορφή ώρας:

en: Time has elapsed
el: Ό χρόνος πέρασε

en: Time limit
el: Όριο χρόνου

en: Title
el: Τίτλος

en: Title is not filled!
el: Δεν έχει συμπληρωθεί ο τίτλος!

en: To:
el: Προς:

en: Today
el: Σήμερα

en: Total
el: Σύνολο

en: Touch Library
el: Βιβλιοθήκη Touch

en: Translate
el: Μεταφράστε

en: Translate WP-Pro-Quiz
el: Μετάφραση του WP-Pro-Quiz

en: Type
el: Τύπος

en: UR = unregistered user, R = registered user
el: UR = μη εγγεγραμμένος χρήστης, R = εγγεγραμμένος χρήστης

en: Upload generated *.mo file to your server, to /wp-content/plugins/wp-pro-quiz/languages
el: Μεταφορτώστε το αρχείο *.mo στον εξυπηρετητή, στο φάκελο /wp-content/plugins/wp-pro-quiz/languages

en: User
el: Χρήστης

en: User can apply after:
el: Ο χρήστης μπορεί να εφαρμόσει μετά από:

en: User e-mail notification
el: Ειδοποίηση χρήστη με ηλ. ταχυδρομείο

en: User e-mail settings
el: Ρυθμίσεις ηλ. ταχυδορμείου χρήστη

en: User identification has been reset.
el: Έχει γίνει επαναφορά της ταυτότητας χρήστη

en: User statistics: %s
el: Στατιστικά χρήστη: %s

en: User-ID
el: ΑΑ Χρήστη

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Users
el: Χρήστες

en: Users can apply multiple times
el: Οι χρήστες μπορούν να κάνουν αίτηση πολλές φορές.

en: Values can also be mixed up
el: Οι τιμές μπορούν να αναμειχθούν

en: View questions
el: Προβολή ερωτήσεων

en: WP-Pro-Quiz is small but nice free quiz plugin for WordPress.
el: Το WP-Pro-Quiz είναι ένα μικρό αλλά ωραίο και ελεύεθερο πρόσθετο για το Wordpress.

en: Where should leaderboard be displayed:
el: Που πρέπει να εμφανίζεται ο πίνακας βαθμολογίας

en: Where should the fileds be displayed:
el: Που πρέπει να εμφανίζονται τα πεδία:

en: Which users should be displayed:
el: Ποιοί χρήστες πρέπει να εμφανίζονται:

en: Who can sign up to the list
el: Ποιος μπορεί να εγγραφεί στη λίστα

en: Wp-Pro-Quiz
    
    The user "$username" has completed "$quizname" the quiz.
    
    Points: $points
    Result: $result
el: Wp-Pro-Quiz
    
    Ο χρήστης "$username" ολοκλήρωσε το κουίζ "$quizname".
    
    Βαθμοί: $points
    Αποτέλεσμα: $result

en: Wp-Pro-Quiz
    
    You have completed the quiz "$quizname".
    
    Points: $points
    Result: $result
el: Wp-Pro-Quiz
    
    Έχετε ολοκληρώσει το κουίζ "$quizname".
    
    Βαθμοί: $points
    Αποτέλεσμα: $result

en: Wp-Pro-Quiz: One user completed a quiz
el: Wp-Pro-Quiz: Ένας χρήστης ολοκλήρωσε το κουίζ

en: XML could not be loaded.
el: Η XML δε φορτώθηκε

en: Yes
el: Ναι

en: Yes/No
el: Ναι/Όχι

en: You can assign classify category for a question. Categories are e.g. visible in statistics function.
el: Μπορείτε να ορίσετε κατηγορίες για μια ερώτηση. Οι κατηγορίες είναι πχ ορατές στη λειτουργία στατιστικών.

en: You can create custom fields, e.g. to request the name or the e-mail address of the users.
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε ειδικά πεδία, πχ να ζητήσετε το όνομα ή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του χρήστη.

en: You can create sort elements with empty criteria, which can't be assigned by user.
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε στοιχεία ταξινόμησης με κενά κριτήρια, που δεν μπορούν να ανατεθούν από τους χρήστες.

en: You can manage categories in global settings.
el: Μπορείτε να διαχειριστείτε τις κατηγορίες στις γενικές ρυθμίσεις

en: You can not enter again.
el: Δεν μπορείτε να μπείτε πάλι.

en: You can specify multiple options for a search word. Enclose the word with [ ] e.g. <span style="font-style: normal; letter-spacing: 2px;"> "I {[play][love][hate]} soccer" </span>. In this case answers play, love OR hate are correct.
el: Μπορείτε να ορίσετε πολλαπλές επιλογές για μια λέξη στην αναζήτηση. Περικλείστε τη λέξη με [], πχ <span style="font-style: normal; letter-spacing: 2px;"> "Εγώ {[παίζω][αγαπώ][μισώ]} το ποδόσφαιρο." </span>. Στην περίπτωση αυτή, οι απαντήσεις παίζω. αγαπώ ή μισώ είναι σωστές.

en: You can translate WP-Pro-Quiz from existing to existing language (e.g. english to english) e.g. to rename buttons.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε το WP-Pro-Quiz από υπάρχουσα σε ήδη υπάρχουσα γλώσσα (πχ αγγλικά σε αγγλικά), για να μετονομάσετε τα κουμπια, για παράδειγμα.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
el: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα πρόσβασης στη σελίδα

en: You entered wrong captcha code.
el: Έβαλες λάθος κωδικό captcha.

en: You have already completed the quiz before. Hence you can not start it again.
el: Έχεις ήδη ολοκληρώσει το κουίζ. Δεν μπορείς, λοιπόν,  να το ξεκινήσεις ξανά.

en: You have reached %s of %s points, (%s)
el: Έφτασες %s από %s βαθμούς, (%s)

en: You have to finish following quiz, to start this quiz:
el: Πρέπει να ολοκληρώσεις το επόμενο κουίζ για να ξεκινήσεις αυτό το κουίζ:

en: You must answer all questions before you can completed the quiz.
el: Πρέπει να απαντήσετε όλες τις ερωτήσεις για να ολοκληρώσετε το κουίζ.

en: You must answer this question.
el: Πρέπει να απαντήσετε αυτήν την ερώτηση.

en: You must fill out this field.
el: Πρέπει να συμπληρώσετε αυτό το πεδίο.

en: You must sign in or sign up to start the quiz.
el: Πρέπει να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ξεκινήσετε το κουίζ.

en: You must specify a date.
el: Πρέπει να ορίσετε μια ημερομηνία.

en: You must specify a name.
el: Πρέπει να ορίσετε ένα όνομα.

en: You must specify a number.
el: Πρέπει να ορίσετε έναν αριθμό.

en: You must specify a template name.
el: Πρέπει να ορίσετε ένα όνομα προτύπου.

en: You must specify a text.
el: Πρέπει να ορίσετε κείμενο.

en: You must specify an email address.
el: Πρέπει να ορίσετε μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: You need:
el: Χρειάζεστε:

en: You signed up successfully.
el: Εγγραφείκατε με επιτυχία.

en: Your donations can help to ensure that the project continues to remain free.
el: Οι δωρεές σας βοηθούν να εξασφαλιστεί ότι το πρότζεκτ συνεχίζει να παραμένει ελεύθερο.

en: Your name can not exceed 15 characters.
el: Το όνομά σου δεν μπορεί να ξεπερνά τους 15 χαρακτήρες

en: Your result has been entered into leaderboard
el: Το αποτέλεσμά σας μπήκε στον πίνακα βαθμολογίας

en: Your score
el: Οι βαθμοί σου

en: Your time: <span></span>
el: Ο χρόνος σου: <span></span>

en: all
el: όλα

en: all users
el: όλοι οι χρηστες

en: anonymous users only
el: μόνο ανώνυμοι χρήστες

en: average
el: μέσος όρος

en: back to overview
el: Πίσω στην προεπισκόπιση

en: below the "result text"
el: κάτω από το "κείμενο αποτελέσματος"

en: best user
el: καλύτερος χρήστης

en: cancel
el: ακύρωση

en: correct answers (one per line) (answers will be converted to lower case)
el: σωστές απαντήσεις (μια σε κάθε γραμμή) (οι απαντήσεις θα μετατραπούν σε μικρά γράμματα)

en: disable correct and incorrent
el: απενεργοποίηση σωστού λάθους

en: display captcha
el: προβολή captcha

en: don't display
el: μην εμφανίσεις

en: e.g. "I {play} soccer, with a {ball|3}" - "play" gives 1 point and "ball" 3 points.
el: πχ "Εγώ {παίζω} ποδόσφαιρο με μια {μπάλλα|3}" - το "παίζω" δίνει 1 βαθμό και το "μπάλλα" δίνει 3 βαθμούς.

en: e.g. Domain with special characters in combination with IE
el: πχ Ιστοσελίδα με ειδικούς χαρακτήες σε συνδιασμό με ΙΕ.

en: for all users
el: Για όλους τους χρήστες

en: for registered users only
el: Μόνο για εγγεγραμμένους χρήστες

en: from:
el: από:

en: in a button
el: σε ένα κουμπί

en: in minutes (recommended 1440 minutes = 1 day)
el: σε λεπτά (συνιστώνται 1440 λεπτά = 1 μέρα)

en: in percent
el: επί τοις εκατό

en: insert automatically
el: αυτόματη εισαγωγή

en: jQuery support cors
el: Η jQuery υποστηρίζει το cors (μηχανισμός διαμοιρασμού δεδομένων από άλλη σελίδα)

en: less true { [1] [2] [3] [4] [5] } more true
el: λιγότερο σωστό { [1] [2] [3] [4] [5] } περισσότερο σωστό

en: less true { [a] [b] [c] } more true
el: λιγότερο σωστό { [a] [b] [c] } περισσότερο σωστό

en: load template
el: φόρτωση προτύπου

en: maximum of %s points
el: μέγιστο %s βαθμών

en: minute
el: λεπτό

en: newest entry
el: τελευταία εγγραφή

en: not ticked
el: δεν επιλέχθηκε

en: not to activate
el: να μην ενεργοποιηθεί

en: oldest entry
el: παλιότερη εγγραφή

en: only anonymous users
el: μόνο ανώνυμοι χρήστες

en: only registered users
el: μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες

en: or
el: ή

en: percent
el: επί τοις εκατό

en: questions copied
el: οι ερωτήσεις αντιγράφτηκαν

en: quiz created
el: Το κουίζ δημιουργήθηκε

en: registered useres only
el: μόνο εγγεγραμένοι χρήστες

en: replace de_DE with your countries short code (e.g. en_US, nl_NL...)
el: Aντικαταστείστε το de_DE με τον κωδικό της χώρας σας (πχ en_US, nl_NL...)

en: save
el: αποθήκευση

en: special filter
el: ειδικό φίλτρο

en: template name
el: όνομα προτύπου

en: ticked
el: επιλέχθηκε

en: to activate
el: για ενεργοποίηση

en: user identification by cookie
el: ταυτότητα χρήστη με cookie
