WP-Pro-Quiz v0.28 - en to de_DE translation catalogue (83 entries)

en: %d of %d
de_DE: %d od %d

en: %d points
de_DE: %d poena

en: %s of %s questions answered correctly
de_DE: %s od %s pitanja odgovoreno ispravno

en: %s of %s questions completed
de_DE: %s od %s pitanja odgovorena

en: (Type Email)
de_DE: (Type E-Mail)

en: Admin e-mail settings
de_DE: Admin E-mail settings

en: All fields have to be filled.
de_DE: Sva polja moraju biti ispunjena.

en: An error has occurred.
de_DE: Greška.

en: Answered
de_DE: VAŠ ODGOVOR:

en: Apply
de_DE: Ažuriraj

en: Back
de_DE: Nazad

en: Category: %s
de_DE: Kategorija: %s

en: Check
de_DE: Potvrdi

en: Close
de_DE: Zatvori

en: Cloze
de_DE: Close

en: Correct
de_DE: Ispravan odgovor

en: Correct answer was not selected!
de_DE: Tačan odgovor nije odabran!

en: Create quiz
de_DE: Napravi kviz

en: Date
de_DE: Datum

en: Delete
de_DE: Izbrisati

en: Do you really want to delete the quiz/question?
de_DE: Da li zelite izbrisati ovo pitanje/kviz

en: Edit
de_DE: Edituj

en: Edit quiz
de_DE: Edituj kviz

en: Entered on
de_DE: Odgovoreno

en: Finish quiz
de_DE: Završi kviz

en: Global settings
de_DE: Globalne postavke

en: Hint
de_DE: Pomoč

en: Incorrect
de_DE: Neispravan odgovor

en: Information
de_DE: Informacije

en: Loading
de_DE: Učitava se

en: Name
de_DE: Ime

en: New question
de_DE: Novo pitanje

en: Next
de_DE: Dalje

en: No
de_DE: Ne

en: No answer deposited!
de_DE: Niste odgovorili!

en: No question deposited!
de_DE: Nijedno pitanje nije postavljeno

en: No quiz description filled!
de_DE: Opis kviza nije postavljen!

en: Page %d
de_DE: Strana %d

en: Points
de_DE: Poeni

en: Pos.
de_DE: Pozicija

en: Question
de_DE: pitanje

en: Question %s of %s
de_DE: Pitanje %s od %s

en: Question: %d
de_DE: Pitanje: %d

en: Questions
de_DE: Pitanja

en: Quiz edited
de_DE: Kviz editovan

en: Quiz is loading...
de_DE: Kviz se ucitava...

en: Quiz not found
de_DE: Kviz nije pronadjen

en: Quiz title or quiz description are not filled
de_DE: Naslov ili opis kviza nisu unešeni

en: Quiz-summary
de_DE: Rezultati kviza

en: Restart quiz
de_DE: Ispočetka

en: Result
de_DE: Rezultat

en: Results
de_DE: Rezultati

en: Save
de_DE: Sačuvaj

en: Send
de_DE: Pošalji

en: Skip question
de_DE: Preskoči pitanje

en: Sort elements
de_DE: Sortiraj

en: Start quiz
de_DE: Započni kviz!

en: Time has elapsed
de_DE: Prošlo je vremena

en: Title is not filled!
de_DE: Naslov nije ispunjen

en: Today
de_DE: Danas

en: User
de_DE: Korisnik

en: View questions
de_DE: Vidi pitanja

en: WP-Pro-Quiz
de_DE: Rhinostop kviz

en: Yes
de_DE: Da

en: You have reached %s of %s points, (%s)
de_DE: Dostigli ste %s od %s poena, (%s)

en: You must answer all questions before you can completed the quiz.
de_DE: Morate odgovoriti na sva pitanja prije nego završite kviz.

en: You must answer this question.
de_DE: Morate odgovoriti na pitanje.

en: You must fill out this field.
de_DE: Morate ispuniti ovo polje.

en: You must specify a date.
de_DE: Morate navesti datum.

en: You must specify a name.
de_DE: Morate unijeti ime.

en: You must specify a number.
de_DE: Morate navesti broj.

en: You must specify a text.
de_DE: Morate navesti tekst.

en: You must specify an email address.
de_DE: Morate navesti email.

en: You signed up successfully.
de_DE: Uspješno ste se prijavili.

en: Your score
de_DE: Vaš rezultat

en: Your time: <span></span>
de_DE: Vaše vrijeme: <span></span>

en: cancel
de_DE: otkazati

en: maximum of %s points
de_DE: manimalno %s poena

en: no
de_DE: ne

en: questions copied
de_DE: Pitanje kopirano

en: quiz created
de_DE: Kviz kreiran

en: save
de_DE: sačuvati

en: yes
de_DE: da
